ПРО ОДИН АЛГОРИТМ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПОЧАТКОВО-ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ РІВНЯННЯ НЕСТАЦІОНАРНОЇ ТЕПЛОПРОВІДНОСТІ

ОБ ОДНОМ АЛГОРИТМЕ РЕШЕНИЯ НАЧАЛЬНО-ГРАНИЧНЫХ ЗАДАЧ ДЛЯ УРАВНЕНИЯ НЕСТАЦИОНАРНОЙ ТЕПЛОПРОВОДНОСТИ
ABOUT ONE ALGORITHM OF SOLVING AN INITIAL-BOUNDARY PROBLEM FOR THE EQUATION OF NONSTATIONARY HEAT CONDUCTION
В.К. Чибіряков
А.М. Станкевич
В.Ф. Мельничук
Chybiryakov V.K.
Stankevich A.M.
Melnychuk V.F.
Ключові слова (укр):
нестаціонарна теплопровідність, метод скінченних різниць, метод С.Г. Годунова, неявний алгоритм, точність, стійкість
Ключові слова (рус):
нестационарная теплопроводность, метод конечных разностей, метод С. Годунова, неявный алгоритм, точность, устойчивость
Ключові слова (англ):
unsteady heat conduction, finite difference method, method SG Godunov implicit algorithm accuracy and stability
У даній роботі запропоновано для розв’язання диференціальних рівнянь задач теплопровідності використовувати метод скінченних різниць по часовій координаті та метод дискретної ортогоналізації С.Г. Годунова для кожного часового шару по просторовій координаті.
В данной работе предложено для решения дифференциальных уравнений задач теплопроводности использовать метод конечных разностей по временной координате и метод дискретной ортогонализации С. Годунова для каждого временного слоя по пространственной координате.
In this paper we propose to solve differential equations of heat conduction problems using finite difference method in time coordinates and the method of discrete orthogonalization S.G. Godunov for each time layer to the spatial coordinate.
Опір матеріалів і теорія споруд, 2015, номер 95
Назва журналу, номер, рік випуску (англ):
Strength of Materials and Theory of Structures, 2015, issue 95
Права:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY-NC-SA.
01 Декабрь 2015
Київський національний університет будівництва та архітектури. Київ
  1. Рихтмайер Р., Мортон К. Разностные методы решения краевых задач: Пер. с англ. - М.:Мир, 1972, 420 с.
  2. Годунов С.К. Уравнения математической физики. — М.: Наука, 1971. — 416 с.
  3. Григоренко Я.М., Влайков Г.Г., Григоренко А.Я. Численно-аналитическое решение задач механики оболочек на основе различных моделей / НАН Украины. Ин-т механики им. С. П. Тимошенко. Техн. центр. — К.: Академпериодика, 2006. — 472 с.
References:
  1. Richtmyer R. Morton K. Difference methods for solving boundary value problems: Trans. from English. - M: Mir, 1972, 420 p.
  2. Godunov S.K. Equations of mathematical physics. - M.: Nauka, 1971. - 416 p.
  3. Grigorenko Y.M., Vlaicu G.G., Grigorenko A.J. Numerically-analytical solution of problems of mechanics of shells on the basis of various models / NAS. Institute of Mechanics. Timoshenko. Tech. Center. - K.: Academperiodika, 2006. - 472 p.