РОЗВИТОК НАПІВАНАЛІТИЧНОГО МЕТОДА СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ПРОСТОРОВИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ

РАЗВИТИЕ ПОЛУАНАЛИТИЧЕСКОГО МЕТОДА КОНЕЧНЫХ ЭЛЕМЕНТОВ ДЛЯ РАССЧЕТА ПРОСТРАНСТВЕННЫХ ТЕЛ С КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРЯЖЕНИЙ
DEVELOPMENT OF SEMI-ANALYTICAL FINITE ELEMENT METHOD TO CALCULATE THE THREE-DIMENSIONAL BODIES WITH STRESS CONCENTRATORS
О.О. Шкриль
Shkryl O.
Ключові слова (укр):
тріщина, спеціальний скінченний елемент, напіваналітичний метод скінченних елементів
Ключові слова (рус):
трещина, специальный конечный элемент, полуаналитический метод конечных элементов
Ключові слова (англ):
crack, special finite element, semi-analytical finite element method
Показані особливості дискретизації кругових та призматичних тіл з концентраторами напружень у вигляді вирізів і тріщин на основі напіваналітичного метода скінченних елементів (НМСЕ). Розроблено новий скінченний елемент (СЕ) для моделювання тріщини. Ефективність розроблених підходів апробована на тестових задачах.
Показаны особенности дискретизации круговых и призматических тел с концентраторами напряжений в виде вырезов и трещин на основе полуаналитического метода конечных элементов (ПМКЭ). Разработан новый конечный элемент (КЭ) для моделирования трещины. Эффективность разработанных подходов апробирована на тестовых задачах.
The features of the sampling circular and prismatic bodies with stress concentrators in the form of cuts and cracks on the basis of semi-analytical finite element method (SFEM). A new finite element (FE) modeling for the crack. The effectiveness of the developed approaches tested in the test problems.
Опір матеріалів і теорія споруд, 2015, номер 96
Назва журналу, номер, рік випуску (англ):
Strength of Materials and Theory of Structures, 2015, issue 96
Права:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY-NC-SA.
15 Декабрь 2015
Київский національний університет будівництва і архітектури Повітрофлотський просп., 31, м. Київ. 03680
  1. Баженов В.А., Гуляр О.І., Пискунов С.О., Сахаров О.С. Напіваналітичний метод скінченних елементів в задачах руйнування просторових тіл: Монографія – К.: КНУБА, 2005. – 298 с.
  2. Баженов В.А., Гуляр О.І., Сахаров О.С., Шкриль О.О. Основні положення моментної схеми для напіваналітичного варіанта призматичного скінченного елемента // Опір матеріалів і теорія споруд: наук.-техн. збірник.- К. КНУБА, 2013.- № 91,. – С.3-12.
  3. Гуляр О.І., Пискунов С.О., Шкриль О.О. Призматичний скінченний елемент на основі моментної схеми скінченних елементів. // Опір матеріалів і теорія споруд: наук.-техн. збірник.- К. КНУБА, 2013.- № 93,. – С.22-29.
  4. Пискунов С.О., Шкриль О.О., Романцова К.С. Моментна схема МСЕ для кругового скінченного елемента // Опір матеріалів і теорія споруд: наук.-техн. збірник.- К. КНУБА, 2015.- № 94,. – С.107-118.
  5. Гуляр О.І., Пискунов С.О., Шкриль О.О., Романцова К.С. Матриця жорсткості і вектор вузлових реакцій кругового скінченного елемента з чисельним інтегруванням// Опір матеріалів і теорія споруд: наук.-техн. збірник.- К. КНУБА, 2015.- № 95,. – С.81-90.
  6. Блох В.И. Теория упругости. – Харьков: Изд-во ХГУ, 1964. – 483 с.
References:
  1. Bazhenov V.A., Gulyar O.І., Piskunov S.O., Sakharov O.S. Napіvanalіtichniy metod skіnchennikh elementіv v zadachakh ruynuvannya prostorovikh tіl: Monografіya – K.: KNUBA, 2005. – 298 s.
  2. Bazhenov V.A., Gulyar O.І., Sakharov O.S.., Shkril' O.O. Osnovnі polozhennya momentnoї skhemi dlya napіvanalіtichnogo varіanta prizmatichnogo skіnchennogo elementa // Opіr materіalіv і teorіya sporud: nauk.-tekhn. zbіrnik.- K. KNUBA, 2013.- № 91,. – S.3-12.
  3. Gulyar O.І., Piskunov S.O., Shkril' O.O Prizmatichniy skіnchenniy element na osnovі momentnoї skhemi skіnchennikh elementіv. // Opіr materіalіv і teorіya sporud: nauk.-tekhn. zbіrnik.- K. KNUBA, 2013.- № 93,. – S.22-29.
  4. Piskunov S.O., Shkril' O.O., Romantsova K.S. Momentna skhema MSE dlya krugovogo skіnchennogo elementa // Opіr materіalіv і teorіya sporud: nauk.-tekhn. zbіrnik.- K. KNUBA, 2015.- № 94,. – S.107-118.
  5. Gulyar O.І., Piskunov S.O., Shkril' O.O., Romantsova K.S. Matritsya zhorstkostі і vektor vuzlovikh reaktsіy krugovogo skіnchennogo elementa z chisel'nim іntegruvannyam// Opіr materіalіv і teorіya sporud: nauk.-tekhn. zbіrnik.- K. KNUBA, 2015.- № 95,. – S.81-90.
  6. Blokh V.I. Teoriya uprugosti. – Khar'kov: Izd-vo KhGU, 1964. – 483 s.